SłowoStwory – doskonała gra słowna dla małych i dużych
Znacie SłowoStworki, fantastyczną grę słowną, stanowiącą karcianą wersję kultowej gry państwa-miasta? Dziś opowiem Wam o starszych braciach tamtych maluchów – o niesamowitych SłowoStworach! Zapraszam do lektury, jestem pewna, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Podstawowe info:
- Liczba graczy: 2-7
- Długość partii: 30 minut
- Wydawca: Egmont
W środku znajdują się…
![]() |
72 karty liter i 7 kart z jokerem |
![]() |
4 kostki, klepsydra oraz znacznik gracza startowego |
Każda z kostek oznacza inną grupę kategorii:
- Czerwona – sport, muzyka, film
- Zielona – rzecz, roślina, zwierzę
- Niebieska – państwo, miasto, zawód
- Żółta – bajka, zabawka, joker (dowolne słowo)
![]() |
7 kart pomocy, 7 płytek aktywności, 4 żetony rund |
![]() |
40 żetonów SłowoStworów |
![]() |
Instrukcja |
A robi się to tak…
Istnieją dwa warianty gry:- łatwiejszy – dla minimum dwóch graczy 8+
- trudniejszy – dla minimum trzech graczy 12+
Maksymalnie w rozgrywce może brać udział siedem osób. Partia dwuosobowa jest raczej mało porywająca i dostępna wyłącznie w łatwym wariancie, natomiast najfajniejsza zabawa jest przy 3-5 osobach. 6-7 to już przekrzykujący się tłum – oczywiście normalna rozgrywka jest możliwa i wciąż jest wesoło i ciekawie, ale jednak trochę zbyt gwarno. W wariancie łatwym korzystamy tylko z kilku elementów – kart liter, klepsydry, kostek i żetonów SłowoStworów, przy czym te ostatnie liczą się na sztuki, niezależnie od tego, czy mają wartość siedmiu czy trzech punktów.



Komu? Komu?
SłwoStwory to inteligentna i ekscytująca gra, którą trudno byłoby się znudzić. Świetnie sprawdzi się jako gra imprezowa, ale równie dobrze nada się na grę rodzinną. Doskonale bawią się przy niej i dorośli, i dzieci. Starszym daje możliwość emocjonującego pojedynkowania się, dla młodszych ma walor edukacyjny, pozwala poszerzać słownictwo, rozwija refleks i wyobraźnię.
A na koniec…
Lubię gry słowne i nie sądziłam, że w tej kategorii będzie mnie coś jeszcze w stanie zaskoczyć. Filip Miłuński stworzył grę o ciekawej mechanice i bardzo ładnych elementach. SłowoStwory cieszą oko, bawią, uczą, rozwijają i emocjonują. Polecam szczególnie, jeśli macie możliwość rozegrania partyjki w większym gronie. Przy dwóch zawodnikach więcej zabawy dostarcza jednak mniejsza wersja tej gry – SłowoStworki. Podsumowanie:- Dynamika: 5/5
- Złożoność: 3/5
- Ciekawość: 4/5
Grę SłowoStwory można znaleźć na stronie egmont.pl
Przeczytaj również:
Pierwszy raz słyszę o tej grze. Zapowiada się ciekawie.
W takim razie cieszę się, że mogłam odkryć przed Tobą jej istnienie 🙂
Muszę powiedzieć, że gra zapowiada się nieźle 🙂 no i ważna rzecz, jest i dla starszych i dla młodszych 🙂
W rodzinie to podstawa, żeby gra pasowała i rodzicom, i dzieciom 🙂
Wydaje się naprawdę fajna Ale trzeba mieć z kim pograć 😉
No tak, bez towarzystwa ani rusz 🙂 Chociaż są też gry jednoosobowe, może kiedyś jakąś przetestuję na sobie.
Ale świetna gra! Muszę koniecznie ją kupić. Będzie można w niedzielę z rodzinką pograć 🙂
Popieram pomysł 🙂
Gra wydaje się naprawdę interesująca 🙂
My mamy Słowo Stworki, pewnie to wersja dla młodszych. Moja prawie dziewięcioletnia córka lubi w to grać.